Motolublin.pl Strona Główna
 FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Album | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda z 4x4 - duża różnica?
Autor Wiadomość
misiek 
Lokalny patriota

Zaproszone osoby: 69
Auto: vag
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2017   

Jak ZJ to szukaj z reduktorem 242, 249 bo skrzynka 231 nie jedzie 4x4 po asfalcie.
W XJ to tylko i wylaczie reduktor 242 (chyba tylko w 4.0), zadne diesle ani 2.5 benzyny. (w xj nie wystepuja fabrycznie silniki V6),
O WJ sie nie wypowiadam.

szemrany 

Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   

Właśnie się przesiadłem z FWD na AWD. Przy normalnej spokojnej jeździe po drogach różnica dla mnie niezauważalna.
Jednak gdy chcesz się ścigać spod świateł to różnica jest ogromna na korzyść AWD. Start w deszczu, gdybyś zamknął oczy to nawet nie zorientowałbyś się, że jedziesz po mokrym. Podejrzewam, że wszelkie zalety AWD odkryje dopiero gdy popsuje się pogoda, spadnie śnieg, pojawi się gołoledź.

Jakie auto na początek? Nie wiem. Wybierz sobie kilka, pojedź, zobacz, przejedź się i kup to, w którym będziesz czuł się najlepiej.
Ja zawsze marzyłem o Subaru Imprezie i trochę zderzyłem się z rzeczywistością. Kupując Imprezę miałem w głowie te wszystkie głosy typu: "Jak kupisz Subaru to już nigdy nie będziesz chciał innego auta", "Po Subaru już żadne auto nie będzie tak fajne..." itp.
Kupiłem i okazało się, że moje wyobrażenie nie pokrywają się z rzeczywistością. Fakt, zwraca na siebie uwagę innych kierowców i przechodniów, ale wcale nie jeździ mi się lepiej, ani nie czuję, żebym jechał w jakimś wyjątkowym aucie. Być może wynika to z mojego przyzwyczajenia do bogatego wyposażenia, a w Subaru tylko klima i podgrzewane lusterka. ;)

Drift_King
Zasłużony dla forum
Kaskader :D

Auto: 4WD
Wysłany: Wto 03 Paź, 2017   

Jeśli jest tak jak piszesz to w wielkim skrócie znaczy,że nie za bardzo potrafisz jeździć ;)

szemrany 

Wysłany: Wto 03 Paź, 2017   

Drift_King napisał/a:
Jeśli jest tak jak piszesz to w wielkim skrócie znaczy,że nie za bardzo potrafisz jeździć ;)

Acha! Subaru nie przypadło mi do gustu, więc nie potrafię jeździć. :hahaha:
Pozwolisz, że przemilczę tą jakże wnikliwą ocenę moich umiejętności.

Drift_King
Zasłużony dla forum

Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

Możesz sobie milczeć,trzepać,czy robić co tam chcesz.Jeśli Ty jezdząc nim nie dostrzegasz różnic,to EWIDENTNIE oznacza,że nie potrafisz wykorzystać potencjału...proste.Układ napędowy i zawieszenie pozwalają "zakrzywiać czasoprzestrzeń" względem osiek.Jeśli nie dotarłeś do tego punktu to... ;) O ile wgl my rozmawiamy o jakiejś turbodołądowanej imprezie a nie dżasty,czy libero kjurva :lol:

Ja natomiast przemiliczę aspekt wyposażenia :D: i tego,ze za autem oglądają się inni.Jeśli kupujesz impreze z dwóch powyższych powodów...to dalej nie ma o czym rozmawiać :oops:

szemrany 

Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Drift_King napisał/a:
Ja natomiast przemiliczę aspekt wyposażenia :D: i tego,ze za autem oglądają się inni.Jeśli kupujesz impreze z dwóch powyższych powodów...to dalej nie ma o czym rozmawiać :oops:

Myślę, że nie mam o czym rozmawiać z człowiekiem, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Nie ogarniasz podstawowej umiejętności nauczanej gdzieś na poziomie drugiej klasy podstawówki, ale nie przeszkadza Ci to oceniać moich umiejętności na podstawie jednego mojego wpisu. BRAWO!

Wytłumaczę Ci. Nie pisałem o właściwościach jezdnych tego auta, pisałem OGÓLNIE jako aucie użytkowym, a nie do upalania.
Poza tym, oprócz tego super potencjału jest jeszcze "piston slap", a jak się poczyta forum i opinie użytkowników to człowiek odnosi wrażenie, że silniki i skrzynie robione są chyba ze szkła. ;)

No i to łapanie za słówka. Niech Ci będzie, że kupiłem to auto, by wyrywać napalone brytyjki i holenderki. Czujesz się dzięki temu lepiej?
Pozdrawiam.

Drift_King
Zasłużony dla forum

Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

szemrany napisał/a:
Drift_King napisał/a:

Myślę, że nie mam o czym rozmawiać z człowiekiem, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Nie ogarniasz podstawowej umiejętności nauczanej gdzieś na poziomie drugiej klasy podstawówki, ale nie przeszkadza Ci to oceniać moich umiejętności na podstawie jednego mojego wpisu. BRAWO!

Wytłumaczę Ci. Nie pisałem o właściwościach jezdnych tego auta, pisałem OGÓLNIE jako aucie użytkowym, a nie do upalania.
Poza tym, oprócz tego super potencjału jest jeszcze "piston slap", a jak się poczyta forum i opinie użytkowników to człowiek odnosi wrażenie, że silniki i skrzynie robione są chyba ze szkła. ;)

No i to łapanie za słówka. Niech Ci będzie, że kupiłem to auto, by wyrywać napalone brytyjki i holenderki. Czujesz się dzięki temu lepiej?
Pozdrawiam.

Nie o to chodzi i to Ty nie zrozumiałeś co mówili do Ciebie ludzie i co napisałem ja,ale chyba źle się wyraziłem więc zbastuj z tymi tekstami o podstawówce bo fpierdalasz się w ślepą ulicę.Nie twierdzę,że nie umiesz przemieszczać się z punktu A do B.Twierdzę,że tych samochodów nie kupuje się użytkowo,do przemieszczania z A do B.Tzn moze i ktoś kupuje,ale wtedy reczywiście okazuje,ze są...nieużyteczne :)

Ja miałem na myśli to,że układ jezdny pozwala na ZDECYDOWANIE więcej niż w przeciętnym haczbeku czy innym szarym sedanie,ale jak ktoś nie korzysta,czyli nie jeździ ostro to nie odczuwa zalet.Czy teraz zrozumiałeś ? :hurra:

Qki 

Auto: Plejady
Wysłany: Wto 10 Paź, 2017   

Auta z pod znaku Plejad nie kupuje się dla bogatego wyposażenia bo w sumie ciężko tam o takie bajery jak w np. BMW czy Audi ;) ale ktoś kto polata trochę po sekcji zakrętów to powinien zrozumieć za co inni uwielbiają Subaru.

zenzen

Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Takie auta kupuje się przede wszystkim do jazdy w trudnych warunkach a nie po to aby jeździć po mieście. Nie jest też tajemnicą, że takie samochody są po prostu bezpieczniejsze - zwłaszcza podczas jazdy jesienią czy zimą. Dlatego jak ktoś porusza się w trudnym terenie, po bezdrożach, to z zakupu takiego samochodu będzie jak najbardziej zadowolony. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić:
Ostatnio zmieniony przez kudlaty Pon 12 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu