Motolublin.pl Strona Główna
 FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Album | Rejestracja Profil | Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd nad morze-którą trasą?
Autor Wiadomość
Qki 

Auto: Plejady
Wysłany: Czw 26 Cze, 2014   

Ogólnie Trójmiasto w okresie letnim trzeba omijać w dzień bo to dodatkowe godziny lecą stania w korkach zwłaszcza w Gdyni jest zawsze masakra :D:
A co do cen nad naszym morzem to zaczyna ich brawura ponosić i czasami faktycznie lepiej pomyśleć o czymś zagranicą.

butelky 

Auto: stare BMW

Jechałem ostatnio 7ką w kierunku Gdańska (odbiłem na Olsztyn), trasa całkiem ok, dodam że jechałem w niedzielę po południu.

Drift_King
Zasłużony dla forum
Kaskader :D

Auto: 4WD

Qki napisał/a:
Ogólnie Trójmiasto w okresie letnim trzeba omijać w dzień bo to dodatkowe godziny lecą stania w korkach zwłaszcza w Gdyni jest zawsze masakra :D:
A co do cen nad naszym morzem to zaczyna ich brawura ponosić i czasami faktycznie lepiej pomyśleć o czymś zagranicą.

Nawet nie zaczyna.Już daawno ponosi.Przez ostatnie 7 lat śmigałem nad Bałtyk w lecie.
Teraz jest już kosmos na każdym kroku-kwatera,piwo,lody,parking...wszędzie wyfrezują Ci dupsko aż Cie zapiecze :D: Niby normalne na wczasach,ale w połączeniu z panującymi na ogół temperaturami i temperaturą bałtyku wychodzi słabo.Dlatego już drugi raz z rzędu przestawiłem kompas o 180 stopni i polecam tak czynić ;)

GrzesiekK. 

Auto: BMW E46, E39, E87
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Ja właśnie wróciłem z tygodniowego wypadu z 8 miesięcznym malcem nad Bałtyk. Trasa: Lublin -> S17 do Żyrzyna, potem kierunek Radom, z Radomia S7 kierunek W-wa w Grójcu na DK50 w kierunku A2 - odcinek całkiem fajny, później A2, z A2 na A1 i ciśniemy na północ, S6 i jesteśmy na wybrzeżu. Koszt przejazdu autostradą w jedną stronę 29pln jakoś.
Generalnie do docelowego miejsca miałem z Lublina 670km czas jazdy 5h - i to bez jakichś wygłupów, dopiero na odcinkach autostradowych dość szybko bo mój syn nie toleruje powolnej jazdy więc tempomat na 180, synio palulu i lecimy lewym pasem :)
Renault Clio II RS - w budowie

Markus 

Auto: Audi a4 b5 Avant
Wysłany: Sro 02 Lip, 2014   

Dzięki za pomoc,jestem na miejscu, faktycznie warto zapłacić za A1, ładnie się leci,poleciałem na Puławy-Radom-Grójec-A2-A1-S6, najgorsza S6 nafaszerowana fotoradarami co pare km na odcinku Gdańsk-Koszalin.
Ogólnie trasa miła i mało męcząca.

Gabcio 
Zasłużony dla forum
Loża szyderców

Auto: VW Golf V

A o której wyjechałeś ? :D Już odespałeś :D:

JunioR 
Administrator

Zaproszone osoby: 4
Auto: passat

Ja nigdy nie mogłem zasnąć po podróży nad morze następnego dnia jak ruszałem w nocy, za dużo kawy i red bulli :D: dopiero wieczorne piwko pozwalało zasnąć :) tak to 48h na nogach :)

Markus 

Auto: Audi a4 b5 Avant

Gabcio napisał/a:
A o której wyjechałeś ? :D Już odespałeś :D:

Wyjechałem o 23 w poniedziałek, także odespałem dzisiaj w nocy :D: kimnąłem się na autostradzie z 40min,żone wsadziłem za szoferkę :P

Graboss 

Auto: NISSAN Primera
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

No to Pany powiem tak:

Z Lublina do Dębek pojechałem na Warszawę i dalej drogą nr 7 na Gdynię
Pierwsza skucha to akcja policji "trzeźwy poranek" (jak popieram takie akcje tak nie popieram tamtej) cztery pasy ruchu na wlocie do Wawy zablokowane i ok 300m korka o 6:00 rano, później przelot przez Warszawę bez zająknięcia i tak do Elbląga gdzie dwa pasy S7 schodzą się w jeden i 3km i ok 30 minut stracone.

Do Gdyni elegancko obwodnicą na Chyloni brak korka za to od Rumi do Redy, a właściwie do Helu wszystko stoi (na CB mówili że z Rumi do Władysławowa 3h już jadą i dojechać nie mogą. Szybkie rozeznanie, nawrotka na rondzie i boczkiem boczkiem mijamy wszystko i wylatujemy w Wejherowie. Teoretycznie już z górki ale okazuje się że w Krokowie zawody Lang Tpur i wszystko stoi i znowu trzeba kombinować objazdy.

Podsumowując Drogą nr 7 polecam jechać (wyjątek nie jedz jak zaczynają się wakacje i wszyscy walą nad morze) Czas przejazdu to ok 10h z czego 2-3 ostatnie to odcinek od Gdańska do Bałtyku. (Jechałem z dziećmi, długie postoje na karmienie młodej itd. tatooo tatooo kupa :D: )

Wracaliśmy przez A1, A2, Grójec, Radom ... wszystko ładnie pięknie się jedzie aż dojedziesz do bramek i 4km i ok 40 minut stania. To co nadrobiłem prędkością to straciłem na bramkach. Po drugie od Torunia do Strykowa nie uraczysz stacji paliw o czym żaden k***a znak nie informuje (najbliższa stacja BP po zjechaniu z A1 jest na A2 w kierunku Wawy ( ok 30km od Strykowa) Czyli 190km bez stacji - nie jeden się zdziwił. My dojechaliśmy dosłownie na oparach przyczepieni do zderzaka naczepy tira.
Dalej do Lublina bez większych utrudnień. Koszt na bramkach 30zł (kolejka gratis)
Czas przejazdu był podobny ok 10h, tyle że nudno, prosto i ekrany przy byle pierdole.

Wybór należy do Was (ja wolę jechać drogą nr 7)

krzysztof 

Auto: 2.0T

Polecam lekturę.

http://www.auto-swiat.pl/...nad-morze/6sdx4

Graboss napisał/a:
Do Gdyni elegancko obwodnicą na Chyloni brak korka za to od Rumi do Redy, a właściwie do Helu wszystko stoi (na CB mówili że z Rumi do Władysławowa 3h już jadą i dojechać nie mogą. Szybkie rozeznanie, nawrotka na rondzie i boczkiem boczkiem mijamy wszystko i wylatujemy w Wejherowie. Teoretycznie już z górki ale okazuje się że w Krokowie zawody Lang Tpur i wszystko stoi i znowu trzeba kombinować objazdy.

Dlatego ja będę wyjeżdżał z Lublina o godz. 23. Będę jechał w nocy, myślę, że nad ranem jeszcze korków nie będzie.

Graboss 

Tylko że większość kwater dobę hotelową zaczyna od 14... więc przyjedziesz rano i co będziesz kwitł do 14 ( weź też to pod uwagę)

GrzesiekK. 

Graboss napisał/a:

Wracaliśmy przez A1, A2, Grójec, Radom ... wszystko ładnie pięknie się jedzie aż dojedziesz do bramek i 4km i ok 40 minut stania. To co nadrobiłem prędkością to straciłem na bramkach.

Hmmmm to masz jakiegoś wyjątkowego pecha, 3x w tym roku już leciałem A1 i zawsze z lotu wpadałem do bramki poboru opłat bez stania :)

Graboss 

Jak jechaliśmy nad morze to w radio zet mówili że na bramkach nad morze ponad godzinę stania

krzysztof 

Auto: 2.0T

Graboss napisał/a:
Tylko że większość kwater dobę hotelową zaczyna od 14... więc przyjedziesz rano i co będziesz kwitł do 14 ( weź też to pod uwagę)

Tam gdzie jadę doba hotelowa zaczyna się o godz. 10. Poza tym, kwatera po znajomości, więc wpuszczą mnie wcześniej. ;)

GrzesiekK. 

Graboss napisał/a:
Jak jechaliśmy nad morze to w radio zet mówili że na bramkach nad morze ponad godzinę stania

Widać nie trafiam na kumulację :D

Odpowiedz do tematu